Skip to content →

Voittajat

Voittajat 2018

Dokumenttisarjan voittaja:

Sonja Parkkinen, Eveliina Mäntylä ja Miina Viljanen, TaY – Parempi olla kertomatta

Dokumenttisarjan kunniamaininta:
Miia Nousiainen, Kohtaaminen Chandigarhissa

Dokumenttisarjan kunniamaininta:
Heidi Tirri, Milla Talassalo ja Taru Hokkanen, TaY – Kaiken pahan alku: Tinder

Dokumenttisarjan yleisöäänestyksen voittaja:
Sonja Parkkinen, Eveliina Mäntylä ja Miina Viljanen, TaY – Parempi olla kertomatta 

Dokumenttisarjan Radio- ja tv-toimittajien liitto RTTL stipendi:
Suvi Laine, Laajasalon opisto – Kiu(s)a(u)s

_____________________________________________________________

Juontajakilpailun voittaja:
Niilo Helminen

Juontajakilpailun kunniamaininta:
Julianna Jokela

Juontajakilpailun kunniamaininta:
Valtteri Makkonen

Juontajakilpailun yleisöäänestyksen voittaja:
Niilo Helminen

____________________________________________________________

Kuunnelmasarjan voittaja:
Timo Metsäjoki, Lapin yliopisto – Matkalla

Kuunnelmasarjan kunniamaininta:
Joni Vesterling, Ammattiopisto Luovi – In Your Face!

Kuunnelmasarjan yleisöäänestyksen voittaja:
Joni Vesterling, Ammattiopisto Luovi – In Your Face!

____________________________________________________________

Podcast-sarjan voittaja:
Marku Yli-Pentilä – Vastuunkantaja

Podcast-sarjan kunniamaininta:
Ville Syrjälä – Kaljan mittainen koulu

Podcast-sarjan kunniamaininta:
Timo Metsäjoki- Päivystävä leikkuri

Podcast-sarjan yleisöäänestyksen voittaja:
Ville Syrjälä – Kaljan mittainen koulu

 

Onnittelut kaikille voittajille ja suuret kiitokset kaikille osallistujille!

 

 

 

 

 

Voittajat 2017

Alla voittajien listaus järjestyksessä teos, tekijä ja / opisto.

Dokumenttisarjan voittaja:
Hellsinki 2017, Lasse Poser / Tampereen yliopisto

Dokumenttisarjan kunniamaininta:
Lilly, Iiris Arjanne / Laajasalon opisto

Dokumenttisarjan kunniamaininta:
Veli, Juha Kyyrö / HEO

Dokumenttisarjan yleisöäänestyksen voittaja:
Päätös, Milka Koskinen / Voionmaan opisto

Dokumenttisarjan Radio- ja tv-toimittajien liitto RTTL stipendi:
Kuolemaa ei ole, Clarissa Jäärni / Voionmaan opisto

*

Podcast-sarjan voittaja:
Provoganda, Ville Syrjälä ja Tuomas Meling / Metropolia Ammattikorkeakoulu

Podcast-sarjan kunniamaininta:
Ääniä menneisyydestä, Markku Yli-Pentilä

Podcast-sarjan kunniamaininta:
Pinnassa, Iiris Arjanne ja Ville Lähde

Podcast-sarjan yleisöäänestyksen voittaja:
Ääniä menneisyydestä, Markku Yli-Pentilä

*

Kuunnelmasarjan voittaja:
Aikalisä, Juha Danson / HEO

Kuunnelmasarjan kunniamaininta:
Äidin kohtalo, Rita Dahl / Haaga-Helia AMK

Kuunnelmasarjan kunniamaininta:
Poppamies, Ellen Tuomaala / HEO

Kuunnelmasarjan yleisöäänestyksen voittaja:
Ajatus, Jaakko Virolainen / Voionmaan opisto

*

Juontajakilpailun voittaja:
Nicco Laaksonen / Laajasalon opisto

Juontajakilpailun kunniamaininta:
Akseli Kuhalampi / Laajasalon opisto

Juontajakilpailun kunniamaininta:
Marika Miinalainen / Laajasalon opisto

Juontajakilpailun nuorten kunniamaininta:
Yasmin Najjar / Hatturadio