[04-Dec-2018 14:23:53 UTC] PHP Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function add_action() in /home/voionmaa/public_html/rf/wp-content/themes/founder/inc/customizer.php:4 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/voionmaa/public_html/rf/wp-content/themes/founder/inc/customizer.php on line 4 Ohjelma – Radiofestivaali 2018 Skip to content →

Ohjelma

12.4.2018
 

10:00 – 10:05 Avajaissanat

10:05 – 10:15  Tuomaristo esittäytyy ja kertoo kriteereistään

10:15 – 11:00 Dokumenttisarja

  • Linda Lähdeniemi, Voionmaan koulutuskeskus – Kuolematon
  • Suvi Laine, Laajasalon opisto – Kiu(s)a(u)s
  • Jenna Lahti, Voionmaan koulutuskeskus – Arviointivirhe
  • Miia Nousiainen, Metropolia – Kohtaaminen Chandigarhissa

11:00 – 11:10 Tauko

11:10 – 11:55 Dokumenttisarja jatkuu

  • Juho Kankaanpää, TaY – Kuinka kevyttä on haapa
  • Janne Perttula, TAMK Orna Ben Lulu, TaY – Näkijä
  • Petri Kangas, TaY Kia Tirronen, TAMK – Sitten kun on aikaa
  • Marianne Nummela, Voionmaan koulutuskeskus – Alikersantti Lahtisalmi

11:55 – 13:00 Lounastauko

13:00 – 13:45 Dokumenttisarja jatkuu

  • Vertti Luostarinen ja Tuomo Mäntynen, TAMK – Hukkuneet eivät ole veden väärinkäyttäjiä
  • Sonja Parkkinen, Eveliina Mäntylä ja Miina Viljanen, TaY – Parempi olla kertomatta
  • Hanna Kölli-Karhu, Laajasalon opisto – Melkein
  • Hanne Vuorela, Voionmaan koulutuskeskus – Ei roskiin!

13:45 – 14:00 Tauko

14:00 – 14:40 Dokumenttisarja jatkuu

  • Heidi Tirri, Milla Talassalo ja Taru Hokkanen, Tay – Kaiken pahan alku: Tinder
  • Antti Melkko, Metropolia – Tummiin pukeutunut sävel
  • Reetta Lähteenmäki, Oulun Ammattikorkeakoulu – Vieläkin minä, vihdoin minä

14:40 – 14:50 Tauko

14:50 – 15:25 Dokumenttisarja jatkuu

  • Klaus Risto, TAMK – Lukkoja
  • Jesse Kettunen, Oulun Ammattikorkeakoulu – Linnasta nuorisotyöhön
  • Meri Vainiomäki, TaY ja Nana Timonen, TAMK – Hamina 1995

15:25 – 15:35 Yleisöäänestys

16:00 – 17:00 Marta Montagut, Radio, memory and conflict: Reconstructing the past in the Spanish public radio

17:15 – 17:20 Avajaissanat

17:20 – 17:25 Tuomaristo esittäytyy ja kertoo kriteereistään

17:25 – 19:00 Juontajakisa

  • Marianne Nummela
  • Niilo Helminen
  • Linda Lähdeniemi
  • Valtteri Makkonen
  • Julianna Jokela

19:00 – 19:05 Äänipolku esittäytyy

19:05 – 19:25 Dokumenttisarjan palkintojenjako

19:25 – 19:30 RTTL esittäytyy ja stipendin jako

19:30 – 20:00 Juontajakilpailun palaute + palkintojenjako

20:00 Päiväohjelma päättyy

13.4.2018

11:00 – 11:05 Avajaissanat

11:05 – 11:15 Tuomaristo esittäytyy ja kertoo kriteereistään

11:15 – 12:05 Kuunnelmasarja

  • Tomi Honkasalo, Laajasalon opisto – Maailman surullisin mies
  • Joni Vesterling, Ammattiopisto Luovi – In Your Face!
  • Minna-Marika Kumpulainen, Oulun ammattikorkeakoulu – Vaalitentistä vihkivalahaaveisiin
  • Timo Metsäjoki, Lapin yliopisto – Matkalla

12:05 – 12:10 Yleisöäänestys

12:10 – 13:05 Lounastauko

13:05 – 13:10 Avajaissanat

13:10 – 13:20 Tuomaristo esittäytyy ja kertoo kriteereistään

13:20 – 15:00 Podcast-sarja

  • Antti Melkko – Checkpoint
  • Timo Metsäjoki – Päivystävä leikkuri
  • Ville Syrjälä – Kaljan mittainen koulu
  • Markku Yli-Pentilä – Vastuunkantaja
  • Rita Dahl – Maailmanparantajia
  • Veikko ja Vasara – Musiikin murros

14:45 – 15:00 Tauko, yleisöäänestys

15:00 – 15:30 Kuunnelmasarjan palkintojenjako

15:30 – 16:00 Podcast-sarjan palkintojenjako

16:00 Tapahtuma päättyy